Oferta

Pika2

Terapia indywidualna 60 min (k.31) 80 minut

Cena: 110 zł

REZERWUJ

Opis

Jesteśmy przekonani, że tylko indywidualne podejście zapewni satysfakcję z przeprowadzonej terapii, zarówno nam, jak i pacjentom. Zawsze określamy cel i plan terapii, dzięki którym możemy ocenić wyniki wspólnej pracy.

Dla kogo jest przeznaczona?
Terapia manualna przeznaczona jest dla osób, które po wcześniejszym wykonaniu badania funkcjonalnego i przeprowadzonym wywiadzie, kwalifikują się jej zastosowania. Obligatoryjnie poprzedzona jest wywiadem i badaniem funkcjonalnym. Bardzo często jest mylona z masażem i biernym leżeniem na stole rehabilitacyjnym. Masaż jednak, jest tylko jednym z wielu metod, które można tutaj zastosować.

Jakie ma działanie?
Mimo wielu specjalistycznych stosowanych technik przez terapeutę, które zostały dobrane indywidualnie dla pacjenta, działanie i cel główny to  poprawa lub wyleczenie dolegliwości. Kolejnym etapem jest nauka ćwiczeń, które utrwalą pozytywny efekt.


Jakie są efekty po terapii?

O pierwszych i późniejszych możliwych efektach, które można odczuwać po terapii, pacjent jest zawsze informowany.  Głównie jest to ból mięśniowo powięziowy.

Jak wygląda terapia?

Pacjent przychodzi w stroju sportowym. Umożliwia to wygodną pracę terapeuty, a także pacjenta podczas wykonywania poleconych ćwiczeń. W zależności jaki jest cel rehabilitacji, terapia indywidualna nie jest wyłącznie biernym uczestniczeniem pacjenta leżącego na leżance. Terapia indywidualna często bywa w całości przeznaczona na naukę poprawnie wykonywanych ćwiczeń i treningów.


Przeciwwskazania do terapii:

Do głównych przeciwwskazań do terapii należą:
czynna choroba nowotworowa,
gruźlica kości,
świeże złamanie kości,
gorączka.
Wykonany wcześniej wywiad z fizjoterapeutą dokładnie określi możliwości do przeprowadzenia terapii.

Cena:
30 min – 60 zł
60 min – 110 zł
90 min – 150 zł

Do tej terapii sprawdzi się również:
Masaż lodem
Igłoterapia sucha
Kinesiotaping
Masaż tkanek głębokich